LING 25 univerzální retortový hořák se základní regulací ADEX

Hořák se základní regulací ADEX pro přestavby litinových kotlů na spalování pelet a uhlí v automatickém provozu. Česká výroba!

Více informací

LING25z

////// Příslušenství //////

Univerzální retortový hořák LING 25 se základní regulací ADEX pro přestavby litinových kotlů na spalování pelet a uhlí v automatickém provozu.

Česká výroba! 

Univerzální retortový hořák LING® je určen pro spalování pevných paliv do zrnitosti 25 mm, především pak hnědého uhlí OŘECH 2 a dřevních pelet o O 6-10 mm.
Složení hořáku z jednotlivých základních částí je patrné z obr.2

Popis hořáku
 

Z násypky hořáku je palivo dodáváno šnekovým podavačem (motor s převodovkou, šnekovnice) do litinového kolena-retorty. Zde je vytlačováno vzhůru na kruhový rošt. Retorta je umístěna ve směšovači, do kterého je foukán vzduch ventilátorem. Drážkami mezi retortou a roštem je pak vzduch foukán do nahořelé vrstvy paliva. Pro správnou funkci hořáku je nutné dobře zatmelit ( utěsnit tmelem s teplotou použití 1200°C) drážku mezi roštem a kruhovým nadstavcem směšovače, do kterého je rošt vložen.Tento princip dodávky paliva do spalovací části se nazývá retortový a připomíná hoření v kovářské výhni. Množství spalovacího vzduchu (resp. intenzita rozdmýchávání paliva) je regulovatelné škrtící klapkou na ventilátoru. Popel a struska přepadávají přes okraje roštu do popelníku pod směšovačem. 

Zatím nebyl přidán žádný komentář pro tuto chvíli.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.